Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/noxisgco/boykotet.com/app/inc/class.upload.php on line 2726
Ekşi Sözlük’teki Ekşi Sözlük Boykotu - boykotet

Ekşi Sözlük’teki Ekşi Sözlük Boykotu

Ekşi Sözlük’te yeni bir boykot başladı; Ekşi Sözlük!

Ekşi Teknoloji CEO’su Başak Purut(@kanzuk), müstakbel eşini çaylak dönemini bekletmeden direkt yazarlığa aldığı için, tabiri caizse, çarşı karıştı.

Ekşi Sözlük, insanların gönüllü olarak paylaşımlarıyla katkıda bulunduğu kollektif bir ortam. Tabi ki bir şirkete bağlı, dolayısıyla da bir sahibi var; Başak Purut(@kanzuk).

Sözlükte yazar olmak için öncelikle üye olarak çaylak olmanız gerekiyor. 10 adet entry girdikten, yani içerik ürettikten sonra belirsiz bir onay süreci başlıyoruz, nihayetinde de yazar oluyorsunuz. Bu bazen 6 ayda, bazen de 5 yılda oluyor.

Ancak son olayda, @kanzuk’un müstakbel eşi, bu süreçlerin tamamını atlayarak üye olduğu anda yazar oldu. Yetmezmiş gibi kendisini eleştiren birinin sözlükten atılmasına neden oldu.

Ve tabi ki Ekşi Sözlük yazarları bu duruma sessiz kalmadı ve bir boykot başlattılar.

https://eksisozluk.com/5-ekim-2020-eksi-sozluk-boykotu--6691686

https://eksisozluk.com/kanzukun-esini-torpille-yazar-yapmasi--6691470

Comments

@boykotet

15 contents 1 followers

Message Follow

Ekşi Sözlük’ün konu hakkındaki cevabı; merhaba, yaşananlar ve yansıtılanlar üzerine oluşan kanaat neticesinde açıklama yapmak isteriz. londonphile nick'li yazarın uçurulma sebebi moderasyon tarihçesidir. daha önce nefret söylemi sebebiyle çaylak edilen yazar, sonrasında da nefret söylemine devam etmiş fakat bu sebeple tekrar silinen entry'sine yönelik olması gereken uçurulma işleminin uygulanmadığı fark edilmiştir. ayrıca, yazar kendi tercihiyle hesabındaki entry’leri silip tek entry’sini bırakarak hesabını "yetersiz entry profili" haline getirmiştir. bu doğrultuda, hesabı iddia edildiği üzere kişisel sebeplerle değil yetersiz entry profili ve tarihçe sebebiyle kapatılmıştır. torpille yazar alımı olarak ifade edilen konu ise ekşi sözlük'e emek vermiş kişilerce referans verilen, bildiğimiz ve tanıdığımız kişilerin yazarlığa kabulü 2004 yılından bu yana var olan bir durumdan ibaret. ekşi sözlük, her kesimin düşüncelerini özgürce dile getirdiği bir oluşum ve biz de bunu koruyabilmek adına çok dikkatli çalışmaya gayret ediyoruz. bu sorumluluğun her zaman bilincinde hareket ettiğimizi paylaşmak isteriz.

06.10.2020 16:13©2023 boykotet | Choose your language | Login
Your choices | Language: en | Country: US
All rights reserved.
ContactTermsDonate